Що таке ПТСР?

Внаслідок війни більшість із нас відчуває занепокоєння, тривожність, напади паніки, розлади сну, страх чи навпаки апатію, відстороненість, небажання жити. Ці стани можуть вказувати на наявність у Вас посттравматичного стресового розладу, скорочено – ПТСР, метафорично – “рана душі”.

ПТСР розвивається, коли людина пережила психотравмуючу подію: була жертвою чи свідком насильства, зґвалтування, пережила окупацію, бомбардування, обстріли і т.п. Після цього у неї розвиваються стійкі симптоми, пов’язані з пам’яттю про цю подію. Іноді травмуюча подія флешбеком повертається і людина, навіть через роки, відчуває її “тут і тепер”, переживаючи сильний емоційний стрес повторно.

Все, що нагадує про пережиту травму, викликає сильні, болісні спогади – людина намагається свідомо або підсвідомо уникати спогадів, а також всього, що їх може викликати.

Більшість людей продовжуть жити, страждаючи. І навіть не замислюються, що з “ранами душі” теж слід свертатися до лікарів.

Сучасні підходи психотерапевтичного лікування можуть допомогти Вам зцілитися, інтегрувати минуле і повернутися до повноцінного життя, яке було до війни.

Подолання психотравмуючої події є великим стресом і випробуванням.

Команда Фонд сім’ї Андреєвих створила проєкт Assisto саме для того, щоб допомоги жінкам Київської області, які пережили окупацію, справитися з цим непростим досвідом.

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close