Психолог проєкту “Assisto” Наталія Поцелуєва розповідає про свій досвід роботи з людьми, які пережили жахи окупації на початку весни

Сьогодні у нас Бородянка. Це місто знає майже весь світ. Фото зруйнованих будинків облетіли шпальти світових видань. На це місто не можна дивитися без сліз, а історія кожного мешканця викликає жах і біль. Ті, хто вижив, не дивлячись ні на що, так можна сказати про кожного, хто пережив окупацію.

– «Отут був підвал, в якому ховалися люди. Орки розстрілювали всіх, хто хотів принести води чи їжі. Коли орки втікли, ми в цьому підвалі знайшли 30 людей, які вмерли від голода», плаче і ділиться страшною історією мешканка міста.

– «Подивіться на це фото, вони ж були зовсім молоді», плаче жінка у якої залишилася 10-річна онука, а її діти загинули від ракет.

– «Ці нелюдю вкрали в нас все. Навіть собачу будку вивезли, не залишили нічого. Ми їх ніколи не забудемо», хитає головою, згадує події Марина.

– «Отам за стадіоном орки закопали живими 4 мешканців нашого міста. А наші з вікна побачили, прибігли і відкопали» «Живі?» з жахом запитали ми. «Та живі, Слава Богу, одного зовсім поганого думали не врятуємо, бо його ці нелюди дуже сильно били, поклали в мішок і закопали».

І ти слухаєш ці історії, і холонеш від жаху від почутого. І не можеш підібрати слова для кожного героя цього сміливого міста, міста де творилися страшні речі. Місто незломлене, яке зараз потрохи відбудовується і лікує свої рани, в тому числі і психологічні.

Реклама

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close